Reklamy świetlne to nieodłączne elementy współczesnej infrastruktury miejskiej nie tylko rozwiniętych aglomeracji miejskich. Billboardy świetlne właściwe na stałe wpisały się również w infrastrukturę drogową. Tego typu reklam nie brak również w pobliżu rozwiniętych centrów handlowych czy wielkich sklepów.
Dlaczego reklamy świetlne to doskonała forma promowania produktów, usług czy wydarzeń? Jakie rodzaje usług czy produktów są promowane właśnie w ten sposób?

Dlaczego warto zainwestować w reklamy świetlne?
Reklamy świetlne wykonywane są z najwyższej jakości produktów. Tak właściwie tylko wybrane firmy mogą pozwolić sobie na tak skuteczną, a zarazem prestiżową formę reklamy, czyli billboardy świetlne.
Reklamy świetlne  wyróżniają się na tle innych reklam w przestrzeni miejskiej. Oznacza to, że wzrok potencjalnego klienta prędzej spocznie na billboardzie podświetlanym za pomocą technologii LED niż na tradycyjnej konstrukcji z naklejanymi tekturowymi pasami.
To, co przemawia za reklamami świetlnymi, to przede wszystkim:
– zdecydowana widoczność również w nocy;
– najlepsze wyróżnienie wśród innych billboardów reklamowych;
– odporność na zniszczenia wywołane przez ekstremalne temperatury, intensywne opady deszczu i śniegu oraz silny wiatr;
– możliwość szybkiej modyfikacji treści reklamowych;
– korzystanie z najnowszych technologii;
– energooszczędność i wydajność tego typu konstrukcji.
Umieszczanie reklam świetlnych w infrastrukturze miejskiej daje właściwie natychmiastowy efekt, a którego będzie zadowolony każdy reklamodawca. Z tego typu konstrukcji nie odpadnie żaden naklejony wcześniej pasek. Billboardy świetlne nie przekształcą się zatem jednocześnie antyreklamą produktu. W końcu reklama to również wizytówka firmy.
Okazuje się, że wiele usług czy produktów obowiązkowo powinno być reklamowanych w formie reklam świetlnych.

Usługi i produkty promowane w formie reklam świetlnych
Reklamy świetlne najlepiej sprawdzą się jako forma marketingu w przypadku następujących branż: samochodowej, odzieżowej oraz turystycznej. Bardzo dobrze w formie tego typ reklam promuje się różnego typu wydarzenia kulturalne i sportowe.
Reklamy świetlne to pojawiają się również jako promocja punktów gastronomicznych czy restauracji.
Kolorowe billboardy świetlne z jaskrawymi animacjami to najlepszy magnes na przechodniów, którzy pojawiają się w okolicy klubów muzycznych oraz centrów handlowych. Reklamy świetlne nie tylko przyciągają uwagę, ale także realnie wpływają na decyzje zakupowe przechodniów.

Reklama świetlna – najszybszy sposób dotarcia do klienta
Obok tak charakterystycznej i wyróżniającej się formy reklamy jak billboard świetlny nie można przejść obojętnie. To forma reklamy, która natychmiast dociera do szerokiego grona odbiorców. Reklamy świetlne przyciągają klientów, wpływając na preferencje zakupowe ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *